GÓRA GROSZA

Opublikowano: 2022-01-15 07:34, Numer artykułu: 34373 , Autor: A.Kaźmierczak

Akcja „Góra Grosza”

Samorząd Uczniowski SP 37 kolejny już raz przystępuje do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Akcja polega na zebraniu jak największej ilości monet od 1 grosza do 5 złotych,  w naszej szkole zbiórka potrwa od listopada do końca kwietnia. Zachęcamy do udziału wszystkie klasy 1 – 8.

Uwaga: W obecnej sytuacji pandemii oraz zdalnego nauczania każdy uczeń przystępujący do akcji zbiera monety indywidualnie. Proszę o wyznaczenie w każdej klasie ucznia/uczniów odpowiedzialnych za przeprowadzenie akcji (ich zadanie, to przypominanie i mobilizowanie klasy  ). Zebrane przez poszczególne klasy monety pod koniec kwietnia proszę przekazać do opiekuna SU. Wolontariusze policzą i przygotują monety do wysłania.

W roku szkolnym 2019/20 uczniowie naszej szkoły zebrali 17 kg monet co dało kwotę 261,52 zł. Kwota ta została przekazana do Towarzystwa Nasz Dom, organizatora akcji.

Na szczególną pochwałę za udział w akcji Góra Grosza zasłużyła obecna klasa 6 s , przez ostatnie dwa lata uczniowie tej klasy zebrali najwięcej monet,  w ubiegłym roku ich wkład to ok. 10 kg monet – kwota 147,44 zł . Brawo!